Môj názor

Svet zblbol

Čo sa deje v posledných rokoch vo svete a aj u nás doma na Slovensku nemá žiadnu obdobu. Predovšetkým je to rozpínavosť a nenaplnené ambície imperiálneho Ruska. A s tým súvisí jeho vojenská agresia voči susednému štátu Ukrajine. Tento vojenský konflikt sa nás dotýka oveľa viac než iné vojny vo svete. Máme svoje skúsenosti z roku 1968, kedy našu krajinu z večera do rána obsadili vojská Varšavskej zmluvy na čele s moskovskou generalitou. Kremeľ sa aj v súčasnosti vyhráža svojim bývalým satelitom, že ich chce dostať pod svoj vplyv a opäť rozhodovať o tom, čo môžeme a nemôžeme. 

Mierotvorcovia

Nikdy v živote som nepredpokladal, že za našimi hranicami sa môže rozpútať vojenský konflikt takých veľkých rozmerov, ako je v súčasnosti. O pár dní tomu bude rok, čo ruská armáda napadla susedný štát Ukrajinu, s ktorou aj nás delia štátne hranice. A nie je to prvýkrát, čo ruská armáda násilne prekročila hranice iného štátu. Svet im to mlčky toleroval a svetoví lídri si podávali ruky s najvyššími štátnymi predstaviteľmi Ruskej federácie. Usmievali sa a vzájomne sa potľapkávali po ramenách s tým, že sú priatelia na život a na smrť. Za všetkým boli obchody a záujmy jednotlivých krajín. 

Ohýbanie práva

Posledné parlamentné voľby vyhral Igor Matovič (OĽaNO) a ani netušil, ako sa mu to podarilo. Nechal sa niesť na vlne nespokojnosti s politikou Roberta Fica (Smer-SD) a poukazoval na korupčné kazy, ktoré boli spájané s trojnásobným premiérom Robertom Ficom. Poslednou kvapkou bola vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zavraždený novinár vo svojich článkoch odhaľoval spletitú sieť korupcie a poukazoval na nečinnosť orgánov činných v trestnom konaní. Bolo tu podozrenie na organizovanú skupinu, ktorá ovládala štát takmer na všetkých zložkách jej riadenia s prepojením na vplyvné podnikateľské kruhy.

Politika

V dnešnej dobe má politika zvláštne postavenie a postupne sa z nej vytratili ideály, ktoré kedysi dávno oslovovali ľudí a tí boli ochotní sa za ne postaviť aj na bojové bariéry.

Ako to vypadá dnes? Máme množstvo strán a hnutí. Každá z nich má svoj program, ale ten je len na papieri. V praxi je to však o ničom.

Cieľ je jednoznačný. Dostať sa k moci a vládnuť. Áno, vládnuť. Tak si to aspoň predstavujú novodobí politici. A je pri tom jedno z ktorej strany, alebo hnutia pochádzajú. Stranu a aj názor je kedykoľvek možné zmeniť. Len hlúpy predsa nemení názory.

Obranná dohoda

Nikto snáď nepochybuje o tom, že Rusko je veľmoc, ktorá ovplyvňuje politické dianie vo svete. Dnes na jeho čele stojí Vladimír Putin, ktorý vyjadruje nespokojnosť s rozdelením sveta a sférou vplyvu jednotlivých mocností. Po roku 1989 sa zrútil systém Kremľa a jeho satelitných bábkových vlád. Padol režim jednej strany a občania slobodnejšie rozhodujú o tom, kto má spravovať ich krajinu. V Rusku si Putin akosi zvláštne udržuje vplyv a po anexii Krymu by rád prinavrátil Kremľu jeho dávnu svetovú moc. Najradšej by rozhodoval o bývalých krajinách, kde mal Kremeľ svoj vplyv. Zhromažďuje armádu a presúva ju na hranice s Ukrajinou pod zámienkou vojenských manévrov. 


Naše služby

  • Tvoríme web a jeho obsah v systéme Webnode.
  • Tvoríme články a publikujeme ich v médiách.
  • Tvoríme a spravujeme sociálne siete. 
  • Tvorba UGC videa.
  • Reklama Google.
  • Fotografia.

Mobil
+421 905 650 352

E-mail
ernest@klotton.sk

© KLOTTON, s.r.o., Novosvetská 40, Bratislava


Prihláste sa k odberu noviniek

Prihláste sa a ostanete vždy informovaní. Táto služba vám prinesie najnovšie informácie priamo do vašej e-mailovej schránky. Budete mať prístup k exkluzívnym ponukám, zľavám a iným výhodám, ktoré sú dostupné len pre našich odberateľov noviniek. S naším odberom noviniek budete vždy o krok vpred.

Odoslaním tohto formulára súhlasíme so spracovaním osobných údajov GDPR KLOTTON, s.r.o.  


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!